Özel Denetimler

Özel Denetimler

Özel Denetimler

İLKEM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YKY  BAĞIMSIZ DENETİM   VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK ANONİM ŞİRKETİ özel uzmanlık gerektiren aşağıdaki konularda verimli ve değer yaratan çözümler sunmaya hazırdır.

Özel Amaçlı Denetim (Due Diligence): Son yıllarda devir ve birleşmelerin artması, "due diligence" adı verilen özel amaçlı denetimlere olan ihtiyacı da artırmıştır. Organizasyonumuz gerçekleştirdiği özel amaçlı denetimlerden edindiği tecrübe ile her müşteri için standart bir denetim planı uygulamamaktadır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda her bir firma için ayrı bir özel denetim planı oluşturulmakta ve ilgililerin onayına sunulmaktadır.

Vergi Planlaması: Vergi mevzuatımızın karmaşık ve dinamik yapısı içerisinde kurumlar, vergiden kaçınmakta zorlanabilmektedirler. Bu sebeple organizasyonumuz talep edilmesi halinde optimal vergi planlaması yapabilir.

Finansal Analiz Denetimleri: Bir şirketin likidite, finansal yapı, karlılık ve performans durumu, objektif kıstaslara ve ölçütlere göre yapılan analizler ile belirlenir. Organizasyonumuz bünyesinde oluşturulan veri bankalarında farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir çok firmanın mali yapılarına ilişkin bilgiler yer almaktadır.

Hasılat Denetimleri: Talep edilmesi halinde ciro bazlı kira sözleşmesi yapmış bulunan kiracıların beyan ettiği ciroların doğruluk denetimleri de tarafımızdan yapılmaktadır.

Ar-Ge Denetimleri: TÜBİTAK ve benzeri kuruluşlar ile Avrupa Birliği Fonları tarafından desteklenen Ar-Ge ve diğer projelere ilişkin olarak, ilgili kurum ve kuruluşlarca talep edilen özel denetimler deneyimli personelimiz vasıtasıyla yerine getirilmekte ve raporlanmaktadır.

.


Sayfamızı Paylaşın

Yorum Bırakın

Eposta adresiniz yayınlanmaz. Bu sayfaya özel yorumunuzu bırakabilirsiniz.